Kontakt

Undrar du över något? Fyll i uppgifterna nedan så kontaktar vi dig så fort som möjligt!

Registrera ditt supportärende

Alla kunder med supportavtal kan kontakta kundsupport genom att registrera sitt ärende via Symetri Customer Portal.

 

1. Registrera ditt supportärende via Symetri Customer Portal

2. Skicka epost till support@symetri.se

3. Ring oss på nedanstående telefonnummer. Vi tar emot och registrerar ditt ärende. Du kommer därefter att bli kontaktad av en av våra tekniska konsulter. Supporten är bemannad vardagar mellan 08:00-12:00 samt 13:00-17:00.

Support CAD: 020-35 42 60
Support Fastighet*: 020-455 456

 *Fastighetssupport avser produkterna: 

  • HyperDoc
  • Conisio
  • DWGkontrollanten
  • Interaxo
  • Riksbyggenbostaden


Har du supportavtal, men saknar inloggningsuppgifter till vår kundportal?

 

När du pratar med vår support kan du bli ombedd att dela din skärm. Ladda då ned detta verktyg:

 

 

Om ditt företag saknar supportavtal med Symetri, kan du klicka här för ytterligare information

 

Alternate Text

Är du missnöjd med hjälpen du fått?

Eskalera ett supportärende.

 

  

 

Andreas Näsman, Sales Manager Sweden
Andreas Näsman Sales Manager Sweden E-postandreas.nasman@symetri.com Telefon+46 31 703 40 05
Leif Brink,
Leif Brink E-postLeif.Brink@symetri.com Telefon+46 651 76 04 75
Mikael Åkerlind,
Mikael Åkerlind E-postMikael.akerlind@symetri.com Telefon+46 8 704 80 14
Torbjörn Rask,
Torbjörn Rask E-postTorbjorn.Rask@symetri.com Telefon+46 243 785 61
Tony Iska,
Tony Iska E-postTony.iska@symetri.com Telefon+46 40 680 57 49
Ulf Jonsson,
Ulf Jonsson E-postulf.jonsson@symetri.com Telefon+46 651 76 04 73
Per Carlsson, Director AEC Business Unit
Per Carlsson Director AEC Business Unit E-postper.carlsson@symetri.com Telefon+46 70 295 33 10
Jasmine Larson,
Jasmine Larson E-postjasmine.larson@symetri.com Telefon+46 8 704 80 29
Tor Lundsten,
Tor Lundsten E-posttor.lundsten@symetri.com Telefon+46 8 28 41 20
Safet Iska,
Safet Iska E-postsafet.iska@symetri.com Telefon+46 40 680 57 45
Hamoun Ashrafzadeh,
Hamoun Ashrafzadeh E-posthamoun.ash@symetri.com Telefon+46 8 28 41 12
Tomas Lindgren,
Tomas Lindgren E-posttomas.lindgren@symetri.com Telefon+46 70 213 00 25
Martin Burrows,
Martin Burrows E-postmartin.burrows@symetri.com Telefon+46 70 482 88 96
Niklas Eriksson,
Niklas Eriksson E-postniklas.eriksson@symetri.com Telefon+46 21 17 25 62
Sven Bengtsson,
Sven Bengtsson E-postsven.bengtsson@symetri.com Telefon+46 40 680 57 43